FIBARO Detektor kouře, Smoke Sensor, Z-Wave Plus

Smoke_Sensor_Left_Top
Smoke_Sensor_Left_Top
Smoke Sensor_1
Smoke Sensor_2
Smoke Sensor_3
Smoke Sensor_5
Smoke Sensor_6
Smoke Sensor_7
1 423 Kč
1 721,8 Kč s DPH
Skladem
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Osobně v Brně:
zítra
Přepravní společností:
22.8.
KódFGSD-002 ZW5
Záruka24 měsíců
PopisKe stažení

 

Smoke Sensor je ultralehký, univerzální, bateriově napájený optický kouřový detektor, pracující pod Z-Wave Plusstandardem, navržený pro umístění na strop nebo zeď (minimálně 40cm od rohu). Kouřový alarm je signalizován zabudovanou sirénou, blikajícím LED indikátorem a posláním příkazu Z-Wave zařízením. Dále je zařízení vybaveno čidlem, které může upozornit na překročení určité teploty.

 

Krásný a funkční

Mřížka nejen vypadá skvěle, ale také umožňuje detekci i nejmenšího množství kouře, díky speciální úpravě otvorů. Můžete tak rychle reagovat. Ultra kompaktní provedení (65mm v průměru, 25mm na výšku) z něj dělají nejmenší bateriový detektor kouře, ač jde o jeden z nejvyspělejších na trhu.

Jeden detektor, mnoho možností

Bateriový Detektor kouře FIBARO sám o případně hrozbě informuje pomocí barevného světla a zabudované sirény. Informuje také řídicí jednotku, která provede připravené akce (notifikace, alarm, větrání, sos, atp.). Některé materiály hoří bez kouře, proto má také teplotní čidlo. To rozpozná rychlé změny teploty nad stanovené maximum. Chrání tak bez ohledu na to, co hoří. Splňuje normu EN 14064.

Promyšlený do posledního detailu

Můžete jej instalovat kdekoliv, bez ohledu na dostupné napájení, díky baterii s výdrží až 3 roky, která si sama včas řekne o výměnu. Pokud není řídicí jednotka v přímém dosahu, může se s ní detektor spojit skrze jiné prvky v síti.

Přizpůsobí se Vám

Pokud detektor kouře zjistí požár, může vytáhnout žaluzie, otevřít garážová vrata a okna a nasvítit únikovou cestu. Bezpečnostní scénu lze vyvolat také ručně - jedním stiskem tlačítka na telefonu či tabletu. Vše si nastavíte podle Vašich preferencí, včetně citlivosti. O připálené večeři tak nemusí hned vědět i hasiči a trouba se může sama (nebo na dálku) vypnout.

 

Odolný a chytrý

Materiál použitý na výrobu detektoru odolává vysokým teplotám a chrání jej až do 200°C. Podobně jako stav baterie si hlídá i stav připojení. Home Center se každou hodinu ptá detektoru, zda správně funguje. Pokud zjistí jakýkoliv problém, ať již s komunikací či samostatným detektorem, dá Vám okamžitě vědět. Test můžete také vyvolat ručně.

Nezničitelná černá skříňka

I nejmenší množství kouře najdete v přehledném grafu. Detektor nonstop zaznamenává informace o výskytu kouře a teplotě bez ohledu na to, zda došlo k poplachu či ne. Informace pravidelně posílá do hlavní jednotky. Jelikož se ukládají v detektoru i v hlavní jednotce, můžete se na ně podívat i v případě, že dojde ke zničení modulu.

Je vhodný ke kolaudaci rodinných domů?

Odpověď je snadná: ANO. Díky tomu, že splňuje vysoké nároky normy EN14604, kterou pro kolaudaci Vašeho vysněného domu budete potřebovat.

 

  

VýrobceFibaro
Dokumenty ke stažení